کاربر مهمان، خوش آمديد!  ( ورود - عضويت )   امروز 26 مهر ماه ، 1396
 
منوی اصلی

آمار کاربران

سخن حكيمانه

قلب احمق در دهان او

زبان عاقل در قلب او

(امام علی (ع))


مناسبت هفته

حلول ماه رجب ماه رحمت الهی مبارک باد.

 


پیوندهای روزانه

 سایت های اداری

» سازمان آموزش و پرورش فارس

» اداره آموزش و پرورش فسا

 موتورهای جستجوگر

»سایت google

» سایت yahoo

» سایت msn

 سایت های خبری

» خبرگزاری ایسنا

» خبرگزاری ایرنا

» خبرگزاری فارس

 دانشگاههای دولتی

» دانشگاه تهران

» دانشگاه پیام نور

 دانشگاههای آزاد اسلامی

» دانشگاه آزاد شیراز

» دانشگاه آزاد فسا

» دانشگاه آزاد استهبان

» دانشگاه آزاد جهرم

» دانشگاه آزاد داراب

» دانشگاه آزاد اقلید

 ثبت نام و اعلام نتایج کنکور

» سازمان سنجش آموزش کشور

» مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی

 سایتهای علمی

» جشنواره جوان خوارزمی

» آرشیو مقالات علمی بین المللی


 
اثرات درمانی سنگ ها
asarate darmaniye sanghaاثرات درمانی سنگهابيشتر كساني كه هر هفته روزهاي تعطيل به كوه ها مي روند ، مي گويند وفتي در كوه هستند آسوده تنفس مي كنند و آرامش دارند اما در حقيقت تنها هواي پاكيزه كوهستان نيست كه به انسان آرامش مي بخشد . اين نيروي منتشر شده از سنگهاي دل كوه است كه به انسان انرژي مثبت مي دهند . برخي بر اين باورند كه هريك از سنگ ها ، ارتعاشات درخشان و رنگين خاص خود را دارند و اگر به طور مستمر در معرض ديد انسان قرار گيرند مي توانند به نقاط انرژي مركزي بدن كمك كنند . در همین راستا به معرفی برخی از سنگها و آثار درمانی آن ها می پردازیم.


 


آزوريت : تقويت سيستم عصبي ، محركي براي تمركز حواس ، تقويت كننده مفاصل و جريان گردش خون.

الماس : تصفيه كننده ی اعضاي بدن ، تقويت كننده عضوهاي دفع كننده مانند مثانه و كليه ها ، مؤثر در درمان بيماري معده و روده . به مغز ، مخچه ، سيستم ماهيچه اي ، اعصاب و انشعابات آن نيرو  مي بخشد.

 
اوپال(عقيق سليماني) : براي رفع ورم روده و معده بسيار مؤثر است . تقويت كننده ی قلب ، جريان خون و نيرو بخش است . دردرمان سرطان خون مي توان از آن استفاده كرد . گلبولهاي قرمز خون را زياد مي كند و مسكن افسردگي است.

 

ابسيدين (عقيق سياه) : تسكين دهنده ي عفونت ها . التهابات و باعث تجديد بخشی سلولي مي شود . عملكرد روده را آسان مي كند ، تقويت كننده استخوان ها ، ستون مهره ها و قسمت پشت است . تمركز را زياد مي كند. در اصلاح سازي گردش خون در بدن نقش بسزايي دارد .

 

پريدوتيت : قلب را نيرو مي بخشد . گردش خون را بهبود مي دهد . بر بيماري هاي  اندام هاي داخلي بسيار مؤثر است . براي اگزما و بتورات پوستي و اكنه مؤثر است .  باعث تقويت استخوان و اصلاح بافت ها مي شود .

 

پيريت : اثر زيادي در درمان بيماريهاي مجراي تنفسي ، نايژه ها و ريه ها  دارد و عفونت و انسداد ناشي از آن

 

ها را از بين مي برد ، داراي عمل تحريك كنندگي بر تارهاي عصبي در طول ستون  فقرات كه به بطن (شكم) متصل مي شوند دارد .

 

تورمالين : التهابات مفصلي ، نگراني ها ، بيماريهاي قلبي و ناراحتي هاي غدد فوق كليه را تسكين مي دهد ، گردش خون را فعال و قلب را تقويت مي كند . عضلات و سيستم لنفاوي و عصبي را به كلي نيرو مي بخشد .

 

زبرجد طلايي ( توپاز زرد) : تمام سازمان بدن را فعال مي كند ، باعث هماهنگي و آرامي اعصاب مي شود ، براي درمان افسردگي ، عصبانيت ، بي خوابي و حالتهاي ضعف ، مؤثر است. ستون فقرات را نيرو مي بخشد . سردرد را تسكين مي دهد .

 

دولوميت : براي لوزالمعده ، غده و هورمون ها بسيار مؤثر است . قلب را تقويت مي كند . پوست را نرم و زيبا مي كند . انرژي را زياد مي كند و اسپاسم قلبي را از بين مي برد .

 

عقيق : براي بيماري ها و ناتواني هاي جسمي بسيار مؤثر است . در درمان سردردها ، گرفتگي هاي عضلاني و دردهاي پشت مؤثر است . براي معالجه صرع ، كليه ، روده ، پروستات و ورم ها مؤثر است . ريه ها ، معده ، كبد و مغز را تقويت مي كند ، محرك دستگاه گوارش است و ارتعاشات اين سنگ ، انسداد و موانع دروني را از بين مي برد و انرژي منفي را از ما دور مي كند .

 

فيروزه : به عوارض عملكرد نادرست كبد و غدد كمك مي كند و چشم را نيرو مي بخشد . در اصلاح گردش خون مؤثر است . درد گلو والتهابات ريوي و بيماري هاي دستگاه تنفسي را درمان مي كند . قلب را تقويت کرده  و در درمان افسردگي ها مفيد است . شادي آور بوده و اثري سودمند بر روي كمبود اكسيژن و مسموميت هاي خوني و استرس دارد .

 

كلسدوئن : براي بيماريهاي حلق و حنجره بسيار مؤثر است ، از گرفتگي صدا مي كاهد و صدا را دلپذير و خوشايند مي كند ، از خونريزي هاي زياد جلوگيري مي كند و زخم ها را معالجه مي كند . موجب آرامش مي شود و از تحريك پذيري ، زود خشمي و بحران هاي حاصل از آن مي كاهد .


كوارتز بي رنگ : براي درمان بيماري هاي غده تيروييد و چشم مؤثر مي باشد . براي دردهاي پشت و ديسك كمر و فتق كمري استفاده مي كنند .

 

كوارتز صورتي : براي قلب ، گردش خون و مجراهاي خوني بسيار مؤثر است ، التيام زخم ها را آسان تر و سيستم عصبي پاراسمپاتيك را تقويت مي كند .

 

كوارتز بنفش(آمتيست) : اين سنگ ، مخصوص دردهاي ناحيه سر ، ميگرن و فشارهاي عصبي است . سيستم كلي بدن را بهبود مي دهد ، بر بيماري هاي ديابت ، مؤثر مي باشد و ما را در برابر بي خوابي و اضطراب و كابوس ها محافظت مي كند ، آمتيست مي تواند به رفع مشكلات رواني و استرس ها كمك كند .

 

كهربا : اين سنگ بر آلرژي ها ، اگزما و بثورات پوستي اثرات شگفت انگيز دارد ، التهابات مفاصل و دردهاي حاصل از رماتيسم و كمر و پشت را كاهش مي دهد . سوخت و ساز بدن را افزايش مي دهد و عملكرد كبد و تيروييد را حمايت مي كند .

 

مالاكيت : اين سنگ به علت خاصيت تصفيه كنندگي اش بايد بر روي نقاط دردناك بدن قرار گيرد . باعث كاهش توليدات سمــي در بدن مي شود و عمل گردش خون را متعادل مي كند .

 

مرواريد : اين سنگ باعث تقويت اعصاب ، غدد فوق كليه ، طحال و عضلات را مي شود . براي تب و سردردها مفيد مي باشد ، نيروي حيات در ما ايجاد مي كند ، چشم را تقويت کرده و مضرات ناگهاني خلق و خوي ، اضطراب و نگراني ها را از بين مي برد .

 

منيتيت : اين سنگ براي بيماري هاي رماتيسمي ، شكستگي ها ، كمردرد ، كشيدگي ناحيه پشت گردن و بيماري هاي مفصلي به كار مي رود . گرفتگي هاي عضله را رفع و كمك بزرگي به درمان سرطان و پيدايش اوليه تومورها مي كند و سلول هاي بدن را اصلاح مي كند .

 

هماتيت : اين سنگ عمل بازسازي خون و سلول بدن را افزايش مي دهد ، قلب و گردش خون را فعال مي كند . ريه ها و كبد و طحال و كليه را نيز تقويت مي كند . براي واريس ، انعقاد خون ، ناراحتي هاي انسداد رگ ها و همچنين براي بيماري هاي گردش خون بسيار مؤثر است .

 

ياقوت كبود : باعث اصلاح . ترميم سلول هاي پوست و مو و ناخن ها مي شود . سيستم عصبي را نيرو مي بخشد و براي تسكين دردها و ناراحتي ها مؤثر است .

 

ياقوت قرمز : از اين سنگ عموماً براي بيماري هاي قلبي ، جريان خون و تقويت غده فوق كليه استفاده مي شود . فشار خون پايين را افزايش مي دهد و حالت ضعف و ناتواني را تقويت مي كند ، بينايي را نيرو مي بخشد و همچنين در تب و بيماري ويروسي مؤثر بوده و سيستم ايمني را نيرو مي بخشد .

 

يشم : باعث تعادل در تمامي اعضاي بدن مي شود . كليه و قلب و دستگاه گردش خون و سيستم عصبي را تقويت مي كند . سيستم ايمني بدن را نيرو مي بخشد ، باعث سوخت و ساز در بدن مي شود ، طرز كار غدد را حمايت مي كند ، در درمان  عفونتها  و يرقان و تب مفيد است . اين سنگ مي تواند باعث احساس صلح و نظم و تجديد افكار شود .


 
کلمات کليدي : اثرات درمانی سنگها
www.fasa1.ir

© کپی رایت توسط : پژوهش سرای پروفسور نظامی فسا (کلیه حقوق مادی و معنوی مربوط و متعلق به این سایت است.)
برداشت مطالب فقط با اجازه کتبی و ذکر منبع امکان پذیر است .

نوشته شده در تاریخ : 28 آذر ماه ، 1387 (2174 مشاهده)

[ بازگشت ]
صفحه اصلي |  جستجو |  دريافت فايل |  آرشيو اخبار |  تماس با ما

سامانه الکترونیکی پژوهش سرای دانش آموزی پروفسور نظامی فسا


 


 


  

PHPNuke Farsi [MT Edition] Project By PHPNuke.ir

www.mashhadteam.ir